Apartament energooszczędny – to się opłaca!

07.06.2019

Dzisiaj większość osób szuka domów energooszczędnych, budowanych według najnowszych standardów. Nie jest to jednak zwykły trend spowodowany pragnieniem nowoczesności. Energooszczędność się opłaca.

Ile płacisz za ogrzewanie w ciągu roku?

Nowe technologie oraz podwyższona izolacyjność termiczna wszystkich przegród budowlanych (ścian zewnętrznych, podłóg, okien, drzwi oraz dachu) pozwolą zmniejszyć zużycie energii nawet o 25-30% w porównaniu do domów i mieszkań budowanych w technologii tradycyjnej. Jeżeli mieszkasz w kamienicy lub w bloku mieszkalnym, to zużycie energii w naszych Apartamentach możesz mieć nawet 4-krotnie mniejsze. W Apartamentach Akacjowa zapłacisz tylko 900-1000 zł rocznie za ogrzewanie (*zgodnie z cenami za media obowiązującymi w czerwcu 2019 r.)

Dzisiejszy postęp daje nam wybór pomiędzy tradycyjnym budownictwem a energooszczędnym. Od 2021 roku zaostrzają się po raz kolejny przepisy budowlane. Dlatego stawiany jest nacisk na budownictwo w standardzie energooszczędnym, z dużym udziałem wykorzystywania energii odnawialnych.

Co sprawia, że mieszkanie, dom czy apartament jest energooszczędny?

  • Należy zwrócić uwagę na przenikalność cieplną dachu i podłogi – czy odpowiadają standardom i przepisom na 2021 rok. W naszych apartamentach zastosowaliśmy wełnę mineralną o grubości 25 cm, a na podłodze styropian o grubości 10 cm. 
  • Jednym z najistotniejszych elementów jest odpowiednia izolacja termiczna budynku i ograniczanie strat ciepła. W naszych Apartamentach Akacjowa Jaworze wprowadziliśmy elewację w systemie BSO: izolację termiczną ze styropianu o grubości aż 20 cm i częściowo z wełny mineralnej.
  • Budynek energooszczędny musi mieć odpowiednio zamontowane okna (tzw. szczelny montaż), również o parametrach energooszczędnych. W naszych Apartamentach zastosowaliśmy okna o podwyższonej izolacyjności, trzyszybowe ze szkłem niskoemisyjnym i ciepłą ramką.  Zastosowano również szczelny montaż okien i drzwi balkonowych polegający na wykonaniu izolacji foliami paroizolacyjnymi i paroprzepuszczalnymi wraz z doklejeniem folii do muru. Duże przeszklenia pozwalają natomiast pozyskiwać energię słoneczną do ogrzewania domu. Dodatkowo rolety sterowane elektrycznie pomagają w regulacji ciepła w naszych apartamentach. Proponujemy również drzwi zewnętrzne stalowe antywłamaniowe o klasie RC2.
  • Dom energooszczędny musi posiadać wentylację mechaniczną z rekuperacją i odpowiednio dobrane ogrzewanie, czyli instalacje umożliwiające odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku oraz ciągłą wymianę powietrza. Apartamenty Akacjowa posiadają wentylację mechaniczną z wkładką z jonami srebra oraz rekuperator z odzyskiem ciepła. Wszystkie te rozwiązania zapewniają duże oszczędności w późniejszej eksploatacji budynku. Na dodatek powyższe instalacje zapewniają dopływ świeżego powietrza oraz brak zawilgoceń i pleśni.
  • Nasze Apartamenty posiadają w całości ogrzewanie podłogowe gazowe na niskich parametrach, które generują oszczędności z tytułu zużycia energii. Zastosowaliśmy również piece wyprodukowane według najnowszej technologii renomowanej firmy Vaillant.

Podejmując decyzję o budowie domu energooszczędnego, pierwsze kroki trzeba podjąć już na etapie projektowania. Jako Deweloper zadbaliśmy o każdy szczegół apartamentów, tak aby jego mieszkańcy mogli czuć się komfortowo i wyjątkowo. Estetyka i praktyczne rozwiązania - to nasza oferta dla wymagających.

Zainwestuj w swoją przyszłość – to Ci się opłaci!

Sprawdź dostępność ekskluzywnych, nowoczesnych i energooszczędnych lokali w Jaworzu.