Lokalizacja i okolica

Zapytaj o cenę

Wybór Jaworza, jako miejsca inwestycji, nie był przypadkowy. Dlaczego warto tu zamieszkać? Lokatorzy Apartamentów Akacjowa z pewnością docenią:

Sąsiedztwo obiektów handlowych i szkoły

Do najbliższego sklepu spożywczego jest stąd zaledwie 250 m. W pobliżu apartamentowców znajdują się również: szkoła podstawowa (500 m) oraz apteka (650 m). Nieco większe zakupy najlepiej zrobić w oddalonym o kilometr Lewiatanie lub supermarkecie Netto, do którego jest 2,5 km.

Doskonałe skomunikowanie z miastami

Kino lub teatr? A może kolacja w dobrej restauracji, albo zakupy w modnych butikach? Mieszkańcy Apartamentów Akacjowa nie muszą rezygnować z atrakcji, jakie zapewniają większe ośrodki. Jaworze leży na obrzeżach aglomeracji bielskiej, a do centrum Bielska-Białej, czyli stolicy Podbeskidzia, jest stąd zaledwie 10 km. Świetny dostęp do ważnych szlaków komunikacyjnych sprawia, że szybko dotrzeć też można do Cieszyna, Katowic, czy Krakowa.

Uzdrowiskowy charakter miejscowości

Wincenty Pol, Maria Dąbrowska czy Julian Tuwim – to nazwiska znanych kuracjuszy, którzy w przeszłości odwiedzali Jaworze by skorzystać ze słynnych solanek. Bogactwem miejscowości jest… jod, czyli cenny pierwiastek, którego niedobory zwykle uzupełniamy nad morzem. Mieszkańcy Apartamentów Akacjowa mają jednak wygodną alternatywę. W oddalonej o 1,5 km Tężni wystarczy godzina inhalacji, żeby organizm przyswoił dawkę jodu, porównywalną do tej wchłanianej podczas trzech dni plażowania.

Wyjątkowe tereny rekreacyjne

A może krótki spacer? W Jaworzu nie brakuje terenów rekreacyjnych. Wizytówką miejscowości jest zajmujący ok. 6 ha, przepiękny Park Zdrojowy. Zaledwie kilometr dzieli Apartamenty Akacjowa od zielonych płuc Jaworza, bogatych w cenne gatunki roślin. To tam znajdują się też obiekty uzdrowiskowe i jaworzański amfiteatr. Jeszcze bliżej, bo zaledwie 300 m od kompleksu, położone jest – chętnie odwiedzane przez spacerowiczów – Wzgórze Goruszka (414 m n.p.m.).

Szlaki piesze

Jaworze to także doskonałe miejsce do rozpoczęcia prawdziwej górskiej wędrówki. Przez miejscowość przebiegają dwa piesze szlaki turystyczne, prowadzące na szczyt Błatniej (917 m n.p.m.), gdzie znajduje się schronisko PTTK. Od Apartamentów Akacjowa to zaledwie 6 km. W rejonie Bielska-Białej znajduje się bardzo gęsta sieć górskich szlaków turystycznychZa cel wycieczki można zatem obrać nieco odleglejsze wzniesienia: Klimczok (1117 m n.p.m.), Szyndzielnię (1028 m n.p.m.) czy Magurkę (869 m n.p.m.)

Szlaki rowerowe

Wspomniana lokalizacja przypadnie też do gustu miłośnikom dwóch kółek, a to za sprawą przecinających miejscowość szlaków rowerowych – na czele z międzynarodową trasą Greenways, która łączy Kraków z Wiedniem. Za mało ekstremalnie? Zwiększoną dawkę adrenaliny zapewnią bielskie ścieżki enduro wyznaczone pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą.

Łatwy dostęp do ośrodków narciarskich

Na brak atrakcji nie można tu narzekać także zimą. Z Jaworza niedaleko jest do kilku znanych ośrodków narciarskich, takich jak Szczyrk, Ustroń czy Wisła.