Mieszkanie w bloku, domu czy w apartamencie? Koszty, wady i zalety.

27.06.2019

Wybór miejsca zamieszkania nie jest łatwą decyzją. Jezeli zastanawiasz się, co dla Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem - zwróć uwagę na wszystkie wady i zalety poszczególnych opcji. 

Apartament czy dom?

Mieszkanie we własnym domu jest dobrą opcją, ale nie dla każdego.

Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości musisz dobrze się zastanowić, czego tak na prawdę potrzebujesz i co jest dla Ciebie ważniejsze. Wymienimy kilka zalet mieszkania w apartamentach.

 MNIEJ OBOWIĄZKÓW

We własnym domu ciągle jest coś do zrobienia. Wszystkiego trzeba dopilnować: koszenie ogródka raz w tygodniu, czyszczenie szamba, odśnieżanie podjazdów i chodników przed domem o szóstej rano i t.d. 
Ludzie często myślą, że własny ogródek to zimny napój z palemką na leżaczku. W rzeczywistości na ten leżaczek często nie pozostaje czasu.

 MNIEJSZE KOSZTY BUDOWY

Często materiały budowlane kupowane przez nas są sporo droższe niż te same, kupowane przez developera w hurcie. Do tego warto doliczyć cenę działki, dlatego zakładany budżet budowy zazwyczaj finalnie wychodzi znacznie większy.

 MNIEJSZE KOSZTY UTRZYMANIA

W okresie zimowym w naszym klimacie opłaty za ogrzanie w dużym domu często przerastają możliwości właścicieli. Znacznie taniej będzie nas kosztować mieszkanie w nowym budownictwie z dobrą izolacją.

 BARDZIEJ DOGODNA LOKALIZACJA

Domy często są budowane na peryferiach. Apartamenty najczęściej są zlokalizowane blisko takich codziennych udogodnień, jak dobre restauracje, supermarkety spożywcze i obiekty rekreacji.

 MOŻLIWOŚĆ SPRZEDAŻY

Dom wybudowany według własnego pomysłu i projektu trudniej sprzedać w przyszłości. Dlatego niektórzy sprzedają dom taniej, niż kosztowało jego wybudowanie. 
Energooszczędne apartamenty wybudowane według najnowszych standardów będą konkurencyjne na rynku nieruchomości i łatwiejsze w sprzedaży.

Apartament czy mieszkanie?

Dla większości z nas „apartament” oznacza mieszkanie o podwyższonym standardzie. Dlaczego warto pomyśleć o zakupie takiego prestiżowego lokalu?

☑ DOBRA LOKALIZACJA

Apartament ma „dobry adres” i zawsze znajduje się w prestiżowej dzielnicy postrzeganej na lokalnym rynku jako miejsce szczególnie atrakcyjne ze względu na dostęp do terenów zielonych, parków, kin, teatrów, restauracji, muzeów, galerii oraz centrów rozrywkowych. Musi on również mieć zapewnioną dobra komunikację.

☑  WIDOK Z OKNA

Apartamentowce posiadają estetyczny widok z okna. W takim lokalu po wyjściu na balkon lub taras każdego dnia możesz oglądać góry, zbiorniki wodne lub morze. Ważnym elementem jest  światło dzienne, dlatego apartamentowce posiadają duże okna oraz elektrycznie sterowane rolety dla regulacji  doświetlenia.

☑  ESTETYKA I STANDARD WYKOŃCZENIA

Taki budynek jest wykończony materiałami z wysokich półek cenowych, jest zaprojektowany przez najlepszych architektów, ma dobrze dobraną kolorystykę, zgodną z obowiązującymi trendami. Wszystkie te elementy gwarantują spójność projektu z otoczeniem.

☑ OTOCZENIE APARTAMENTOWCÓW

Miejsce wokół apartamentowca jest zagospodarowane w tereny zielone z małą architekturą. Są również wydzielone miejsca parkingowe dla każdego mieszkania oraz garaże.
Na ogrodzonym terenie często znajduje się plac zabaw dla dzieci lub mały park dla mieszkańców.

☑ WYPOSAŻENIE BUDYNKU

Apartamentowce posiadają udogodnienia, które znacząco podnoszą komfort użytkowania: wydzielone ogródki z tarasami (z możliwością zbudowania pergoli), przestronne balkony, podwójne ściany międzylokalowe, wentylację mechaniczną wraz rekuperacją (czyli odzyskiem ciepła), podwyższoną izolację termiczną podłóg, ścian zewnętrznych, okien oraz dachu odpowiadającą najnowszym warunkom technicznym.

☑ SĄSIEDZI

Kupno nieruchomości czasem jest inwestycją na całe życie. Jeżeli ważny jest dla Ciebie spokój i bezpieczeństwo, których często brakuje „na blokach”, zapewne znajdziesz je na terenie apartamentów.

Decyzja należy do Ciebie!

Mamy apartamenty na sprzedaż. Jeżeli poszukujesz wygodnego lokalu dla siebie, sprawdź dostępność na naszej stronie!